PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Podpora prevence kriminality prostřednictvím APK v Děčíně

Podpořeno

Statutární město Děčín se již před několika lety rozhodlo řešit problematiku sociálně vyloučených lokalit pomocí projektu Podpora prevence kriminality prostřednictvím asistentů prevence kriminality (APK) v Děčíně. Protože se asistenti osvědčili, město je bude využívat i nadále. Celkem dvanáct asistentů bude díky dalšímu projektu pracovat v lokalitách Boletice, Staré Město, Děčín IV (v okolí hlavního nádraží), Skatepark a Děčín VIII (v okolí ZŠ Vojanova).

Stav projektu Projekty v realizaci
Oblast Protikrizová opatření a bezpečnost
Registrační číslo projektu CZ.03.02.01/00/22_018/0000348
Poskytovatel dotace Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
Rozpočet v Kč 14 515 200
Dotace v Kč 13 063 680
Spoluúčast v % 10
Termín realizace od 01-01-2023
Termín realizace do 31-12-2025
Kontaktní osoba Ing. Veronika Takacsová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu Projekt spočívá v zapojení vybraných jedinců z řad místních sociálně vyloučených obyvatel do systému hlídkové služby organizované Městskou policií Děčín. Projekt navazuje na již osvědčené projekty v rámci prevence kriminality, které již byly v Děčíně realizovány. Pracovní náplní APK je dohled nad veřejným pořádkem ve spolupráci s městskou policií, identifikování problémů obyvatel, zabraňování a předcházení incidentů. Nedílnou součástí projektu je vzdělávání asistentů, jejich mentora a supervize.
Cíl projektu Zvýšení bezpečnosti v sociálně vyloučených lokalitách města a v exponovaných časech dle potřeby.
Městská část Město Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti