Rekonstrukce objektu v ul. Fűgnerova 411/26, Děčín na sociální bydlení

Stav projektu Zásobník nezrealizovaných projektů
Oblast Sociální služby a zaměstnanost
Registrační číslo projektu CZ.06.2.56/0.0/0.0/18_105/0009750
Poskytovatel dotace Integrovaný regionální OP
Rozpočet v Kč 17 907 860
Dotace v Kč 11 880 000
Spoluúčast v % 34
Termín realizace od 09-12-2033
Termín realizace do 11-06-1937
Kontaktní osoba Lucie Horová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu
Hlavní náplní projektu je zajistit sociální bydlení a dostupnost kvalitního bydlení pro osoby v bytové nouzi. Hlavním nástrojem je kompletní rekonstrukce nebytového prostoru, kde postupně vznikne celkem 11 sociálních bytů. Vytvoří se tak dostupné nájemní sociální bydlení, které umožní sociálně vyloučeným osobám a osobám ohrožených sociálním vyloučením snažší vstup do nájemního bydlení v ČR za pomoci sociálních pracovníků, kteří budou nabízet nájemníkům podporu ve formě sociální práce.
Cíl projektu Hlavním cílem projektu je zajistit sociální bydlení a dostupnost kvalitního bydlení pro osoby v bytové nouzi. V rámci projektu proběhne kompletní rekonstrukce nebytového objektu, kde postupně vznikne celkem 11 sociálních bytů. Realizací projektu chceme docílit snížení počtu osob bez domova či osob žijících v nevhodných bytových podmínkách a v neposlední řadě chceme těmto osobám pomoci dostat se opět do běžného fungování života za podpory ve formě sociální práce. Při výběru vhodných rodin se budeme přiklánět k zařazení rodin, včetně neúplných rodin, které se do tíživé životní situace nedostaly vlastní vinou - nezaviněná ztráta zaměstnání, osamělý rodič pobírající rodičovský příspěvek, nezaviněná pracovní neschopnost, muži a ženy v azylovém domě, matky nebo otcové s dětmi v azylovém domě, úplné rodiny v azylovém domě, osoby v domě na půli cesty, osoby po opuštění dětské instituce či pěstounské péče, muži a ženy v seniorském věku, osoby přechodně bydlící u příbuzných nebo přátel, osoby, které dostaly výpověď z nájemního bytu, aj.
Městská část Děčín I – Děčín
Aktuality projektu Žádost o dotaci byla schválena a v květnu 2019 město obdrželoi Registraci akce a Rozhodnutí o poskytnutí dotace.
Následně v květnu 2019 bylo rozhodnuto o odstoupení realizace projektu a nepřijetí dotace z důvodu vynaložení finančních prostředků z rozpočtu města na prioritní akce.


FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti