FILTR NOVINEK - VÝBĚREM DANÉHO PROJEKTU SE ZOBRAZÍ NOVINKY JEN K TOMUTO PROJEKTU

Projektový den pro kariérové poradce

V rámci projektu Škola pro všechny se uskutečnil projektový den Naše firmy. Účastnili se kariéroví poradci ZŠ, zástupci firem a zástupci OHK Děčín.

Všichni účastníci si mohli vyzkoušet, co takový projektový den nabízí pro žáky a co jim v rámci kariérového poradenství přináší. Principem hry je, že se skupina dětí rozdělí do 5 členných týmů. Jednotlivci se mezi sebou rozdělí role fungující ve firmě: ředitel, vývoj a výzkum, výroba, marketing. Vzájemnou komunikací rozeběhnou chod firmy.

V rámci hry účastníci čelí reálným situacím, které se běžně odehrávají na trhu a v běhu firmy (rozbitý stroj, špatná investice do výroby, podcenění reklamy). Aplikace – průběh hry je řízen aplikací, kde žáci mohou vidět aktuální stav na trhu. V průběhu řídí chod firmy a zároveň manuálně montují robota, kterého posléze naprogramují a rozpohybují. Prostřednictvím robotické stavebnice mBot a blokového programováni na iPadech. V rámci marketingu budují vlastní značku firmy. Celý průběh hry je časově omezen, aby nastala reálná představa o termínech v běžném procesu.

Město Děčín se bude ve spolupráci s OHK pokoušet zajistit finanční zdroje na to, aby takové projektové dny probíhaly na školách, které o to budou mít zájem. 

Naposledy změněno středa, 27 listopad 2019 12:58

KALENDÁŘ NOVINEK

« Únor 2023 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | oddělení IT | administrace
Náměty a přípomínky posílejte na: informatika@mmdecin.cz | Prohlášení o přístupnosti