PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Revitalizace sídliště Bynov

Stav projektu Připravované projekty
Oblast Veřejná prostranství;#832200
Termín realizace od 01-03-2021
Termín realizace do 31-03-2032
Kontaktní osoba Ing. Tereza Svobodová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu

Statutární město Děčín má zájem zlepšit životní komfort obyvatel Bynova, který by zohlednil požadavky moderního života, oživil a zatraktivnil tuto část Děčína. Pro tyto účely nechalo město zpracovat Územní studii veřejného prostranství Děčín – Bynov.

V současné době byla vybrána pro zpracování 1. etapa, který vyřeší nejpalčivější problém, který pojmenovali obyvatelé horní části Bynova - zajíždění autobusové dopravy do sídliště. 1. etapa tedy bude řešit točnu autobusu v lokalitě Na Vyhlídce včetně kompletní revitalizace ulice Na Vyhlídce po křižovatku s ul. Rudolfova. Dále bude řešen navazující prostor mezi dvěma panelovými domy jako ukázka postupné revitalizace sídliště. V neposlední řadě se projekt zaměří na plochu před „zámečkem" včetně celkového přeřešení křižovatky. Tento prostor byl definován v územní studii jako potenciální náměstí pro Bynov. Momentálně se pracuje na projektové dokumentaci pro realizaci 1. etapy.

Cíl projektu Cílem projektu je postupnou realizací navržených etap realizovat celkovou obnovu Bynova. Revitalizace se zaměří na architektonicko-stavební řešení, vybavení veřejného prostranství, mobiliář, drobnou architekturu a to vše ve vazbě na dopravní a technickou infrastrukturu. Celá revitalizace sídliště je rozsáhlá, proto je rozvržena do několika etap.
Městská část Děčín IX – Bynov;#F39780

Attachments

MAPA VŠECH PROJEKTŮ

FILTR PROJEKTŮ

NÁHODNÝ PROJEKT
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | oddělení IT | administrace
Náměty a přípomínky posílejte na: informatika@mmdecin.cz | Prohlášení o přístupnosti