PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Integrace držitelů dočasné ochrany v roce 2023 v Děčíně

Podpořeno Projekt je potřebný především z důvodu, aby byl držitel dočasné ochrany orientovaný v nové společnosti, soběstačný a mohl tak žít plnohodnotným životem v České republice. Projekt též umožňuje setkávání majority s držiteli dočasné ochrany a edukaci o jejich životě v zemi původu, aby se preventivně působilo na náladu ve společnosti. Zkvalitnění soužití mezi držiteli dočasné ochrany a majoritou. Podpora integrace držitelů dočasné ochrany zaměřené na děti i dospělé osoby. Prevence xenofobních nálad ve společnosti prostřednictvím zapojení do realizaci projektu i majoritní CS. Zajištění integrace držitelů dočasné ochrany prostřednictvím sociálně kulturního poradenství a výuky českého jazyka. Zaměření volnočasových aktivit na poznávání obce a komunikaci obou CS.
Stav projektu Zrealizované projekty
Oblast Sociální služby a zaměstnanost
Poskytovatel dotace Ministerstvo vnitra ČR
Rozpočet v Kč 2 551 600
Dotace v Kč 2 424 020
Spoluúčast v % město Děčín 26 632,50
Termín realizace od 01-01-2023
Termín realizace do 31-12-2023
Kontaktní osoba Ing. Veronika Takacsová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu
Zkvalitnění soužití mezi držiteli dočasné ochrany a majoritou. Podpora integrace držitelů dočasné ochrany zaměřené na děti i dospělé osoby. Prevence xenofobních nálad ve společnosti prostřednictvím zapojení do realizace projektu i majoritní CS. Zajištění integrace držitelů dočasné ochrany prostřednictvím sociálně kulturního poradenství a výuky českého jazyka. Zaměření volnočasových aktivit a komunikaci obou CS.

Cíl projektu Projekt je potřebný především z důvodu, aby byl držitel dočasné ochrany orientovaný v nové společnosti, soběstačný a mohl tak žít plnohodnotným životem v České republice. Projekt též umožňuje setkávání majority s držiteli dočasné ochrany a edukaci o jejich životě v zemi původu, aby se preventivně působilo na náladu ve
Příloha 1
3
společnosti. Zkvalitnění soužití mezi držiteli dočasné ochrany a majoritou. Podpora integrace držitelů dočasné ochrany zaměřené na děti i dospělé osoby. Prevence xenofobních nálad ve společnosti prostřednictvím zapojení do realizaci projektu i majoritní CS. Zajištění integrace držitelů dočasné ochrany prostřednictvím sociálně kulturního poradenství a výuky českého jazyka. Zaměření volnočasových aktivit na poznávání obce a komunikaci obou CS.
Městská část Město Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti