Pohádková kašna na Masarykově náměstí v Děčíně - II. etapa

Podpořeno
Stav projektu Zrealizované projekty
Oblast Cestovní ruch a památky
Registrační číslo projektu 23/SML1676/SoPD/KP
Poskytovatel dotace Fond Ústeckého kraje
Rozpočet v Kč 1 952 815
Dotace v Kč 1 091 800
Spoluúčast v % 44
Termín realizace od 01-01-2023
Termín realizace do 31-12-2023
Kontaktní osoba Ing. Šarka Kalivodová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu
Kašna byla postavena roku 1907 podle návrhu architekta R. Weyra na místě bývalé thunské hrobky. Jedná se o profesionálně a kvalitně provedenou kašnu reprezentující vrchol secesního myšlení.
Protože byla kašna ve velmi špatném stavu, byly již v roce 2022 provedeny stavební práce na její obnovu. V roce 2023 bude probíhat druhá etapa, která zahrnuje restaurátorské práce.
První krokem je „svázání“ stěn bazénu kurtami tak, aby nedošlo k jejich zborcení. Následně bude odstraněn vrchní schod a proveden výkop, poté bude provedena část věnce – betonový základ vyztužený svařovanou KARI sítí, takto bude postupováno směrem od bazénu dolů, po dokonalém vytvrdnutí věnce budou do svých pozic osazeny žulové stupně schodiště. Současně s těmito pracemi mohou probíhat restaurátorské práce horní mísy a dříku na kašně. Schodišťové stupně budou očištěny, stejně jako stěny bazénu kašny. V bazénu
budou odstraněny všechny vrstvy izolace proti vodě, plochy budou vyčištěny a následně bude provedena izolace nová. Současně bude provedena revize technologických rozvodů vody a elektro, včetně potrubí vedoucího k horní míse a výtoků zní. Ty, pokud to jejich stav dovolí, budou repasovány.
Cíl projektu Cílem projektu je zrealizovat druhou etapu akce, tj. restaurátorské práce.
Městská část Děčín I – Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti