Oprava vyhlídkového pavilonu Elbwarte - Labská Stráž

Stav projektu Zrealizované projekty
Oblast Cestovní ruch a památky
Registrační číslo projektu 17/SML1803/SoPD/SPRP
Poskytovatel dotace Fond Ústeckého kraje
Rozpočet v Kč 1 486 488
Dotace v Kč 250 000
Spoluúčast v % 83,18
Termín realizace od 01-07-2017
Termín realizace do 30-11-2017
Kontaktní osoba Mgr. Jiří Veselý;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu Vyhlídkový pavilón Labská Stráž se nachází v Děčíně na severním konci vrchu Kvádrberk. Místo je součástí rozsáhlého lesoparku, který tvoří důležité rekreační zázemí Děčína a zároveň je turistickým výchozím bodem do Českého Švýcarska směrem na Růžový hřeben, Belvedér u Labské Stráně a dále do Hřenska. Zde navazuje na zahraniční turistické trasy a tvoří tak mezinárodní turistický koridor Česko-Saské Švácarsko. Vyhlídka nabízí nádherný výhled do přírodně nejcennějších partií Labského kaňonu pod Děčínem a zároveň na dopravní stavby, které jsou nedílnou součástí údolí, tedy překladiště v Loubí, nádraží v Prostředním Žlebu a rovněž na lokalitu plánovaného labského jezu. Pískovcový pavilon byl postaven v roce 1890 z iniciativy děčínského okrašlovacího spolku podle architektonického návrhu stavitele Carla Höniga. Je velmi hodnotným příkladem drobné turistické a výletní architektury konce 19. století. Stavba byla financována ze sbírek nejrůznějších spolků, městskou spořitelnou a samotným městem. Město Děčín je v současné době vlastníkem stavby i okolních parcel.
Cíl projektu Cílem projektu je obnovit historickou stavbu a zpřístupnit ji opět turistům a tím zvýšit atraktivitu Ústeckého kraje. Zahrnuje především opravu kupole, schodiště a zábradlí, jehož absence je nebezpečná.
Městská část Děčín II – Nové Město

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti