Domov pro osoby se zvláštním režimem Křešice

Podpořeno
Stav projektu Projekty v realizaci
Oblast Sociální služby a zaměstnanost
Registrační číslo projektu 013D313003901
Poskytovatel dotace Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
Rozpočet v Kč 131 000 000
Dotace v Kč 49 604
Spoluúčast v % 62
Termín realizace od 01-08-2020
Termín realizace do 30-11-2024
Kontaktní osoba Ing. Veronika Takacsová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu
Nový objekt, který vznikne rekonstrukcí bývalého hotelu, je pro poskytování služby Domov se zvláštním režimem velmi vhodný. Celý areál je uzavřený a jeho součástí je i park, kde by se mohli klienti zařízení pohybovat a trávit volný čas při různých aktivitách. Budova je v klidné čtvrti města s nízkým automobilovým provozem, avšak dobrou dostupností. Kapacita objektu by měla čítat 42 lůžek. Do tohoto nového objektu je v plánu přestěhovat klienty využívající služby domov se zvláštním režimem v budově Domova pro seniory, kde se díky tomuto přesunu uvolní lůžka pro klienty vyžadující službu typu domov pro seniory (32 – 36 lůžek), která doposud byla využívána pro službu Domov se zvláštním režimem. Služba Domov se zvláštním režimem bude v novém zrekonstruovaném objektu kapacitně navýšena a tento typ služby bude rapidně zkvalitněn. Celkově tak bude zkvalitněn život osobám, které mají poruchu kognitivních funkcí a je jim poskytována péče typu Domov se zvláštním režimem. Doposud byli tito klienti umístěni v dvou až třílůžkových pokojích. Nová budova poskytne dvou a jednolůžkové pokoje, každý s vlastním balkónem, společné vnitřní i venkovní prostory pro každodenní střetávání seči možnost pobytu venku i pro zcela imobilního klienta.

Publicita:
Tento projekt bude spolufinancován v rámci programu Rozvoje a obnova materiálně technické základny sociálních služeb 013 310".

Cíl projektu Zvýšení potřebné kapacity domova pro osoby se zvláštním režimem (zdravotně postižení občané).
Městská část Město Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti