Asistenti prevence kriminality v Děčíně

Podpořeno
Stav projektu Zrealizované projekty
Oblast Protikrizová opatření a bezpečnost
Registrační číslo projektu CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_048/0007206
Poskytovatel dotace OP Zaměstnanost
Rozpočet v Kč 8 689 750
Dotace v Kč 8 255 262,50
Spoluúčast v % 5
Termín realizace od 01-07-2017
Termín realizace do 30-06-2020
Kontaktní osoba Ing. Veronika Takacsová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu Projekt spočívá v zapojení vybraných jedinců se znalostí místního prostředí do systému hlídkové služby organizované Městskou policií Děčín. Projekt navazuje na již osvědčené projekty v rámci prevence kriminality, které již byly v Děčíně realizovány. Pracovní náplní asistentů je dohled nad veřejným pořádkem ve spolupráci s městskou policií, identifikace problémů obyvatel lokality a zprostředkování kontaktu s institucemi z oblasti sociálních služeb. Nedílnou součástí je vzdělávání asistentů.

V rámci projektu bude zaměstnáno celkem 17 asistentů prevence kriminality. Jejich činnost bude v terénu kontrolovat určený strážník – mentor, který činnost asistentů průběžně vyhodnocuje. Asistenti budou mj. spolupracovat i s komunitními centry a dalšími institucemi v sociální oblasti.
Cíl projektu Snížení počtu spáchaných trestných činů i přestupků a zvýšení pocitu bezpečí obyvatel sociálně vyloučených lokalit, ve kterých asistenti prevence kriminality pomáhají při dohledu nad veřejným pořádkem.
Městská část Město Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti