PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Plavecký areál Děčín - rozšíření kapacity

Podpořeno
Stav projektu Zrealizované projekty
Oblast Kultura a volnočasové aktivity
Registrační číslo projektu CZ .1.09/1.1.00/26.00607
Poskytovatel dotace ROP – Regionální operační program – Severozápad
Rozpočet v Kč 94 866 095
Dotace v Kč 42 781 122
Termín realizace od 01-05-2010
Termín realizace do 30-07-2011
Kontaktní osoba Ing. Martina Štajnerová,Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu

Jako náhradu za koupaliště pod zámkem na Mariánské louce zničené povodní v roce 2002 rozhodla v roce 2007 Rada města Děčín o rozšíření Plaveckého areálu Děčín. Nerezový bazén je vybavený bezbariérovým vstupem pro potřeby tělesně postižených osob. Součásti projektu bylo vybudování tribuny, zázemí pro plavčíky a odpočinkové zóny s novou zelení a mobiliářem. Bazén má v jedné části jámu o hloubce 6m, která je využívána zejména potápěči. Konají se zde „ochutnávky“ potápění pro veřejnost. Před realizací projektu bylo potřeba nejprve ochránit území před povodněmi. Byla tedy nejprve zbudovaná protipovodňová zeď o délce 155 metrů s průměrnou výškou 2m.

Cíl projektu Cílem projektu bylo rozšíření kapacity plaveckého areálu, který byl nevyhovující a nenaplňující společenské potřeby města. Součástí realizace bylo vybudování nového polyfunkčního bazénu, rekonstrukce a zvětšení stávajícího objektu termálního vrtu a komplexní vybudování související infrastruktury (vypouštěcí šachta, kolektor,kanalizace a vodovod, elektroinstalace, veřejné osvětlení, kanalizační a vodovodní přípojka a stezka pro pěší). Došlo tedy k rozšíření kapacity pro využití možností aktivního trávení volného času pro občany a návštěvníky města, umožnění lepšího a intenzivnějšího využití areálu žáky a studenty základních a středních škol, rozvoj sportovních aktivit v oblasti plaveckých a vodních sportů nebo návaznost na rozvoj cestovního ruchu.
Městská část Děčín I – Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti