PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Lávka DC-020L, Horní Žleb

Podpořeno
Stav projektu Připravované projekty
Oblast Doprava a cyklo
Poskytovatel dotace Státní fond dopravní infrastruktury
Rozpočet v Kč 4 500 000 Kč
Dotace v Kč 4 351 752,44
Spoluúčast v % 97
Termín realizace od 16-07-2006
Termín realizace do 16-07-2006
Kontaktní osoba Ing. Veronika Takacsová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu Lávka se nachází v kopcovité krajině, v extravilánu města Děčína, v místní části Prostřední Žleb, nad Tratí ČD. Lávka spojuje místní přilehlé části ve směru od pravého břehu Labe s obytnou a rekreační oblastí v prostoru Prostřední a Horní Žleb. Prostor kolem lávky je obklopen inundačním územím Labe, s obytnou a rekreační oblastí. Prostor kolem lávky je obklopen inundačním územím Labe a infrastrukturou železničí dopravní cesty. Pod lávkou je vedena trať, spojující významný železniční uzel Děčín hl., s hraničním přechodem do SRN. Stavba se nachází na místní komunikaci, ve správě Staturáního města Děčín. Překážkou je dvoukolejná trať v přímém úseku, kterou kříží lávka pod úhlem 90 stupňů. Minimální výška lávky nad niveletou koleje je 6880 mm. Stavba lávky nebude negativně působit na zdraví lidí a životní prostředí. Zlepšením technických parametrů, dojde k růstu bezpečnosti a plynulosti provozu na mostní konstrukci.
Cíl projektu Oprava nosné konstrukce lávky, výměna mostovky, oprava spodní stavby a příslušenství. Demontuje se příslušenství lávky, rozebere se stávající dřevěná mostovka. Ve výluce traťových kolejí bude zřízená ochranná konstrukce nad kolejemi a trolejovým vedením. Vybourá se schodiště a stávající zábradlí v předpolích lávky. Provede se sanace spodní stavby lávky - krajních opěr a mezilehlých podpěr. Odstraní se stávající ochranný nátěr ocelové konstrukce lávky. Provedou se drobné zámečnické opravy a úpravy ocelové části konstrukce. Lávka se opatří novým nátěrovým systémem. Zřídí se nová mostovka z materiálu dřevo-polymerových desek, připojených k nosné konstrukci nerezovými spojovacími prvky. V předpolích lávky, bude zřízeno nové schodiště a zábradlí. Na lávce v prostoru podesty č. 5 bude zřízena horní protidotyková zábrana. Na vnitřní straně lávky na vstupu bude osazena dolní protidotyková zábrana. Zábrana chrání schodiště č. 2,3 a 4. Obě zábrany jsou vyrobeny z ocelového rámu a drátěné výplně.
Městská část Děčín XI – Horní Žleb

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti