PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

ITS - Inteligentní dopravní systémy v Děčíně

Podpořeno
Stav projektu Zásobník nezrealizovaných projektů
Oblast Doprava a cyklo
Registrační číslo projektu CZ.04.2.40/0.0/0.0/20_080/0000502
Rozpočet v Kč 7 755 791
Dotace v Kč 6 592 422,35
Spoluúčast v % 15
Termín realizace od 01-03-2021
Termín realizace do 30-06-2022
Kontaktní osoba Ing. Šarka Kalivodová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu Projekt spočívá ve vytvoření základu inteligentního dopravního systému ve městě Děčín. Cílem projektu je získání spolehlivých dat o intenzitě a skladbě dopravního proudu a zvýšení plynulosti dopravy. Dílčími aktivitami projektu je vybavení vybraných křižovatek a přechodů pro chodce technologií pro sběr dat o dopravě a dále vybudování navigačního parkovacího systému, který bude poskytovat uživatelům silniční dopravy informace o volných parkovacích místech na určených parkovištích.
Cíl projektu Konkrétními cíli projektu jsou zvýšení plynulosti provozu, čehož se plánuje dosáhnout snížením intenzity v centru města eliminací řidičů zbytečně hledajících volná parkovací místa a získáním spolehlivých dat o dlouhodobém stavu silniční dopravy, což umožní do budoucna rozhodování o dopravní infrastruktuře, omezeních a jiných akcích ovlivňujících dopravu na základě objektivních a doložitelných informací.
Městská část Město Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti