PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Pořízení elektromobilu a dvou vozidel s pohonem CNG

Podpořeno
Stav projektu Projekty v realizaci
Oblast Doprava a cyklo;#00c621
Registrační číslo projektu 1191100127
Poskytovatel dotace Státní fond životního prostředí ČR
Rozpočet v Kč 1 681 553,81
Dotace v Kč 304 159,90
Spoluúčast v % 82
Termín realizace od 30-09-2020
Termín realizace do 17-12-2021
Kontaktní osoba Ing. Šarka Kalivodová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu

Jedná se o pořízení elektromobilu, jednoho užitkového a jednoho osobního vozidla na alternativní pohon CNG. Vozidla jsou zvolena s ohledem na dopad na životní prostředí a potřeby žadatele – úspora paliva a také možnosti napájení. Přesná specifikace bude známá po výběrovém řízení. Vozidla budou používána pro služební cesty referentů a zajištění činnosti samosprávy.

Elektromobil a osobní CNG bude sloužit k zajišťování rozvozu interních dokumentů, pošty a osob mezi budovami magistrátu, případně pro operativní zásobování základních a mateřských škol. Pořízení užitkového vozidla s pohonem CNG je potřeba pro zajišťování provozu a zásobování magistrátu a příspěvkových organizací - převážně pro přepravu objemnějších balíků, výpočetní techniky, pošty, dezinfekčních prostředků, ochranných pomůcek a zajišťování drobných oprav informatiky.

Cíl projektu Cílem projektu je obnova vozového parku s důrazem na ekologickou dopravu. Dojde ke snížení emisí oxidů dusíku, oxidu uhelnatého a dalších sledovaných složek. Výrazně se sníží nemetanové, aromatické a polyaromatické uhlovodíky a adehydy. Dojde ke snížení tvorby ozonu v atmosféře nad zemí, který způsobuje tzv. letní smog a také k absolutnímu vyloučení oxidu siřičitého ze spalin, absenci aditiv a karcinogenních přísad.
Městská část Město Děčín;#6A3EFF

MAPA VŠECH PROJEKTŮ

FILTR PROJEKTŮ

NÁHODNÝ PROJEKT
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | oddělení IT | administrace
Náměty a přípomínky posílejte na: informatika@mmdecin.cz | Prohlášení o přístupnosti